Oslavy dne Země na Klepci 14.4.2020

Vážení a milí přátelé, spolupracovníci, partneři, zástupci obcí, spolků, škol a organizací,

Dovoluji si vás pozvat na organizační schůzi pro přípravu 14. ročníku tradiční regionální kulturní Oslav dne Země na Klepci, která se uskuteční ve středu 5. března 2020 od 18.30 hodin v zasedací místnosti Obecního úřadu v Přišimasech (Jana Čermáka 80, 282 01 Přišimasy). Na schůzi sestavíme program letošního ročníku a společnými silami vybudujeme na Klepci městečko. 

Prosím obratem o potvrzení účasti vaší obce, města, spolku, školy nebo organizace na letošních Oslav dne Země na Klepci. Vaše odpověď bude chápána jako přihláška k účasti na letošním ročníku. Jste srdečně vítáni.

Pokud se nemůžete z vážných důvodu zúčastnit této schůze, což je pro pracovní vytížení možné a pochopitelné, můžete prosím

  • 1) vyslat zástupce = emisara, který bude jednat vaším jménem (zastupitel, učitel, člen rady spolku, delegát…).
  • 2) v případě že se nemůžete schůze zúčastnit, ale i přesto máte zájem se zapojit, obratem prosím uveďte, v jaké míře byste se chtěli letos zúčastnit (upomínkové předměty ve stanovém městečku, účast obce při prezentaci vlajek, tvorba dílniček ve stanovém městečku nebo příprava části zázemí akce apod.)

Pro nové zájemce: Den Země na Klepci je kulturní regionální akce (založena 2007), která se koná každoročně na území Přírodní památky Klepec. Hlavní program se odehrává zpravidla u kamene Slouhy, kde vystupují děti z místních mateřinek a kde zástupci přibližně 10 obcí a několika spolků prezentují své vlajky a obce. Druhá část se odehrává formou stanového městečka, kde prezentujeme vlastní produkty, upomínkové předměty našich obcí nebo činnosti spolků (pohlednice, knihy, keramika, projekty, práce s dětmi, odznaky, ručně dělaná bižuterie, domácí sýry, skvělé koláče nebo regionální produkty….). Závěrečná část programu je věnována uvolněné atmosféře s hudebním vystoupením a speciálním programem na rozloučenou.

Akce se koná za každého počasí, ve volné přírodě. Akce je vhodná pro rodiny s dětmi, kočárky

Pouťové prefabrikáty a strojové výrobky jsou na naší akci zapovězeny.

Jsem starosta, místostarosta, zastupitel a rád bych nabízel produkty naší obce ve vašem stánku, co mám udělat? =>> je to jednoduché. Odpovězte na tento email a domluvte se přímo se mnou  na záboru stánku ve stanovém městečku. Vezměte s sebou na Klepec vaše brožury, pamětní mince, odznaky, kalendáře, mapy, klíčenky, turistické známky, ale i plakáty na vaše kulturní akce v obci, pokud máte. Stanové městečko bude otevřeno od 13 – 17 hodin, kde můžete vystavovat a prodávat vaše produkty.

Prezentujte vaši obec s město široké veřejnosti. Rádi se na Klepci seznámíme s vašimi zkušenostmi a produkty.

S úctou a pozdravem

Bc. Šárka Rumanová
starostka obce
GSM: +420 602 493 477